Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

grafika ogólna zasmakuj w tradycji lubelski szlak kulinarny
Opublikowane dn. 18-02-2022

„Zasmakuj w Tradycji – Lubelski Szlak Kulinarny” zaproszenie do współpracy

Szanowni Państwo, w związku z realizacją projektu pt. „Zasmakuj w Tradycji – Lubelski Szlak Kulinarny” Lokalna Grupa Działania "Kraina Wokół Lublina" zaprasza do współpracy: właścicieli restauracji, punktów gastronomicznych, kwater agroturystycznych, punktów sprzedaży produktów tradycyjnych i lokalnych, producentów, przetwórców żywności lokalnej i tradycyjnej oraz przedstawicieli innych podmiotów, które na obszarze LGD „Kraina wokół Lublina” prowadzą działalność związaną z wytwarzaniem oraz wprowadzaniem na rynek wysokiej jakości produktów żywnościowych charakterystycznych dla naszego regionu.

W ramach powyższego projektu współpracy na obszarze LGD „Kraina wokół Lublina”,  LGD „Zapiecek” , LGD „Krasnystaw Plus”  LGD „Ziemia Biłgorajska” oraz  LGD „Ziemi Kraśnickiej” powstanie Szlak Kulinarny, który tworzyć będą podmioty oferujące turystom oraz mieszkańcom wysokiej jakości produkty żywnościowe charakterystyczne dla naszego regionu.

Wszystkie działania związane z utworzeniem i promocją szlaku zaplanowane są od marca do grudnia br. Będą to wydarzenia skierowane do gestorów obiektów znajdujących się na szlaku tj.: wyjazdy studyjne, warsztaty kulinarne, wydanie publikacji i filmów o charakterze promocyjnym,  udział w targach, organizacja pokazów kulinarnych i degustacji w obiektach znajdujących się na szlaku.

Przynależność do Lubelskiego Szlaku Kulinarnego to między innymi wspólne działania promocyjne pod marką „Zasmakuj w Tradycji – Lubelski Szlak Kulinarny”, możliwość rozwoju własnej działalności z uwzględnieniem wykorzystania potraw i produktów tradycyjnych/regionalnych oraz wkład w popularyzację dań regionalnych oraz turystyki kulinarnej na Lubelszczyźnie.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny (81 532 30 65; 81 534 45 28) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail: i.wojtowicz@krainawokollublina.pl) z pracownikami biura LGD „Kraina wokół Lublina” do dnia 28 lutego 2022 r.
Autor: Gmina Niemce
Powrót