Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

zdjęcie grupowe zuchów, harcerzy i władz gminy - Przewodniczącego Rady Gminy Niemce i Zastępcy Wójta Gminy Niemce
Opublikowane dn. 23-02-2022

Dzień myśli braterskiej

Każdego roku 22 lutego na całym świecie obchodzony jest DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ. W tym dniu zgodnie z ideą Lady Olave Baden-Powell swoje święto jedności mają skautki i skauci z całego świata. Jednym ze zwyczajów tego święta jest przekazywania przez harcerzy kartek z "dobrą myślą", która ma nam przyświecać w pracy na kolejny rok zmagań.

Zuchy z 25 Gromady Zuchowej "Pogodne duszki" oraz harcerze z 35 Drużyny Harcerskiej "Niebieskooka" ten dzień świętowali na wspólnej zbiórce podczas której doskonalili harcerskie umiejętności. W tym dniu starali się w sposób szczególny czynić świat lepszym dlatego też postanowili ucieszyć nasze środowisko lokalne kartkami z pięknymi myślami. Harcerze wyruszyli na ulice Krasienina przekazując uśmiechy i dobre słowo mieszkańcom.

Patrol harcerzy i zuchów dotarł także do Urzędu Gminy Niemce, by przekazać życzenia i dobrą myśl władzom gminy. Podczas spotkania z przewodniczącym Rady Gminy Markiem Podstawką oraz Zastępcą Wójta Gminy Henrykiem Smolarzem, w imieniu drużyn działających na terenie naszej gminy zuchy i harcerze przekazali myśl o ciągłym dążeniu do wielkich ideałów oraz podziękowania za otwartości serca i wspieranie ruchu skautowego.

Autor: Gmina Niemce
Powrót