Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

fragment plakatu zachęcającego do udziału w loterii
Opublikowane dn. 14-03-2022

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W VI EDYCJI LOTERII PROMOCYJNEJ GMINY NIEMCE

Szanowni Państwo, informujemy że od dziś, tj. 14 marca do 6 maja br. można zgłaszać swój udział w VI edycji Loterii Promocyjnej pn. Mieszkam w Gminie Niemce i tu płacę podatki.

Loteria skierowana jest do wszystkich* pełnoletnich mieszkańców naszej gminy, którzy w okresie od 1.01.2022 r. do dnia 2.05.2022 r. złożą deklarację podatkową PIT za rok 2021 w Drugim Urzędzie Skarbowym w Lublinie i wskażą w niej Gminę Niemce jako miejsce zamieszkania (nie ma obowiązku meldunku). Zgłoszenia można dokonać drogą elektroniczną, na stronie: www.loteriapitniemce.pl do dnia 6 maja 2022 r.

Wśród osób, które zarejestrują swój udział w Loterii, zostaną rozlosowane cenne nagrody o łącznej sumie blisko 20 tys. zł! Główną nagrodą jest bon wakacyjny o wartości 6000 zł.

Pozostałe nagrody to:

  • Laptop ASUS D515DA
  • Telewizor Samsung UE55AU7192U
  • Tablet LENOVO Yoga Tab 11 YT-J706 11"
  • Ekspres PHILIPS 2200 EP2220/10
  • 2x Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro
  • 2x Smartfon Xiaomi Redmi 10 4/128GB
  • 10x Opaska Xiaomi Mi Band 6

Obecnie w naszej gminie jest zameldowanych 19 816 osób (stan na koniec 2021 r.). Zdajemy sobie jednak sprawę, że jest nas więcej. Wg GUS blisko 21 tys. Tylko w ubiegłym roku na 312 wydanych nowych numerów porządkowych budynków, wg ewidencji ludności przybyło w naszej gminie tylko 242 osoby.

Pamiętaj! Gmina to nie budynek czy nazwa obszaru na mapie tylko konkretna grupa osób zamieszkująca pewien wyznaczony obszar, mająca swoje potrzeby życiowe, oczekiwania ale również obowiązki wobec siebie i współmieszkańców. Każdy z nas ma realny wpływ na wysokość budżetu naszej małej ojczyzny. Wystarczy dopilnować aby podatek, który jesteśmy zobowiązani odprowadzić do urzędu skarbowego trafił do miejsca gdzie mieszkamy. Nie trzeba być zameldowanym. W przypadku podatku PIT miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest urząd skarbowy właściwy według miejsca zamieszkania (a nie zameldowania!) podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Dlatego też naszą gminę w formularzu mogą wskazać również wszystkie te osoby, które tu mieszkają, ale nie są jeszcze oficjalnie zameldowane.

To m.in. z podatku PIT finansujemy żłobek, przedszkola, szkoły, drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, tereny zielone, boiska, kluby sportowe, kluby seniora czy fundusz sołecki.

Z tego też powodu, aby zachęcić osoby niezameldowane do rozliczania podatku PIT w naszej gminie oraz docenić tych, których podatek już zasila nasz budżet, kolejny raz organizujemy loterię promocyjną.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w Loterii. Więcej informacji nt. Loterii znajdą Państwo na stronie: www.loteriapitniemce.pl

Ikona pdfRegulamin loterii, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [271.67 KB]

ORGANIZATOR LOTERII: Gratifica Promotions Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Łodzi (94-234 Łódź) przy ul. Podchorążych 43

Infolinia
+ 48 690 960 921

* UWAGA - w Loterii nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora, Urzędu Gminy Niemce, pracownicy podległych mu jednostek organizacyjnych gminy, radni gminy, sołtysi oraz członkowie najbliższych rodzin wyżej wymienionych (pod pojęciem członków najbliższej rodziny rozumie się: wstępnych, zstępnych, rodzeństwo, małżonków oraz osoby w stosunku przysposobienia).

Autor: Gmina Niemce
Powrót