Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Na zdjęciu przedszkolaki
Opublikowane dn. 27-05-2022

V Przedszkolny Turnieju o Puchar Kubusia Puchatka

W piątek 20.05.2022 r. Przedszkole w Dysie było organizatorem V Przedszkolnego Turnieju o Puchar Kubusia Puchatka pod honorowym patronatem Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia. Turniej przeznaczony był dla dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Niemce.

W konkurencjach wzięło 21 dzieci z 7 placówek: Jakubowice Konińskie, Rudka Kozłowiecka, Ciecierzyn, Krasienin, Przedszkole Publiczne w Niemcach, Dys i Oddział Zamiejscowy Przedszkola w Dysie z Nasutowa.

 Gości powitała Pani Dyrektor ZPO  w Dysie Jolanta Sołtys. Następnie rozpoczęły się konkurencje, które prowadziła nauczycielka przedszkola -Aneta Gołofit. Dzieci miały możliwość przeżywania swoich pierwszych, indywidualnych sportowych sukcesów w następujących konkurencjach: „Królik gra w koszykówkę”, „Kangurkowe skakanie”, „Balonowy plan Prosiaczka”, „Kubuś w dziupli”, „Tygryski lubią brykać”, „Kłapouchy nosi kółeczka”. Dodatkową konkurencją był duży tor przeszkód wykonany z kolorowych figuraków, który każda drużyna musiała pokonać w jak najszybszym czasie.

Po zaciętych, pełnych wielu emocji konkurencjach wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, zorganizowany przez rodziców przedszkolaków.

Następnie Pani Dyrektor dokonała podsumowania turnieju i ogłosiła, że wszystkie drużyny zdobyły I miejsce. Uroczyście wręczyła puchary, dyplomy i nagrody wszystkim drużynom. Organizacja turnieju możliwa była dzięki sponsorom, którymi byli:

- Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś;

-Rada Rodziców przy Przedszkolu w Dysie;

-Firma AutoDent;

Autor: Gmina Niemce
Powrót