Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Na scenie śpiewające dzieci.
Opublikowane dn. 20-06-2022

Pikniki i festyny rodzinne w placówkach oświatowych naszej gminy.

Jak co roku na przełomie maja i czerwca, dzięki sprzyjającej w tym okresie aurze, większość placówek oświatowych w naszej gminie organizuje przeróżne festyny rodzinne, pikniki, majówki i inne imprezy plenerowe. Nie bez znaczenia jest fakt, iż w tym właśnie okresie, 1 czerwca świętujemy w Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Pomimo, że każda z placówek miała swój indywidualny pomysł na imprezę, to jednak wszystkie miały wiele cech wspólnych. Przygotowane przez organizatorów atrakcje kierowane były do dzieci oraz ich rodzin, które miały okazję zintegrować się z resztą społeczności przedszkolnej i szkolnej. Warto także dodać, że organizatorzy zostali wsparci finansowo przez Gminę Niemce.

Poniżej prezentujemy relacje z przebiegu festynów rodzinnych w poszczególnych placówkach oświatowych.

Zespół Placówek Oświatowych w Dysie

W środę, w piękną, czerwcową pogodę w Zespole Placówek Oświatowych w Dysie zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem "BAWMY SIĘ RAZEM!".Bogaty program festynu sprawił, że plac szkolny oraz boisko wypełniły się tłumem dzieci. Na gości czekało mnóstwo atrakcji: dmuchańce; zabawy z animatorem; zawody sportowe; konkurencje artystyczne; występy muzyczne; malowanie twarzy; przejażdżka „Ogórkiem”; spotkanie z Policją oraz Pogotowiem Ratunkowym. Było także wiele zabaw i konkurencji sportowych, a także liczne konkursy z nagrodami.W przerwie można było zjeść frytki, lody, kiełbaski z grilla oraz przepyszne ciasta przygotowane przez  rodziców.

Uśmiechy na twarzach dzieci utrzymywały się cały dzień, był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek, a dobry humor dopisywał każdemu.

Szkoła Podstawowa w Niemcach

Dnia 3.06.2022 roku odbył się szkolny piknik z okazji Dnia dziecka zorganizowany przez Radę Rodziców dla społeczności szkolnej. Program bogaty był w szereg atrakcji, wśród nich  pokazy karate, które przygotował sensei Robert Malec, fotobudka, gdzie każdy mógł zrobić zabawne zdjęcie z przyjaciółmi oraz tor przeszkód dla młodszych dzieci. Szkoła gościła  także przedstawicieli Straży pożarnej, Policji oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, którzy rozdali uczniom odblaski."Mogliśmy zobaczyć u nas atrakcje takie jak: stoisko z watą cukrową, lodami, popcornem. Starsi uczniowie z samorządu uczniowskiego idealnie sobie poradzili ze skręcaniem balonów oraz malowaniem twarzy uczniom. Był duży wybór atrakcji, więc na pewno każdy znalazł coś dla siebie."- powiedziała Magdalena Latek, przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców. Zorganizowane były również atrakcje sportowe m.in rozgrywki piłki siatkowej dziewcząt klas 8 i 5 oraz turniej piłki nożnej chłopców z klas 7-8. Pyszne nagrody ufundowała Pizzeria Grana-T pana Gabriela Zagórskiego. Nad oprawą dźwiękową czuwała pani Olga Skrzypczak-Kowalczyk, a uczniowie chętnie brali udział w karaoke. Obsługa festynu, uczniowie w różnym wieku oraz opiekunowie oddziałów klas zapytani o atmosferę oraz atrakcje odpowiadali bardzo pozytywnie. „Dzień dziecka spędziłam bardzo miło, gdyż spotkałam się ze znajomymi. Najbardziej podobał mi się turniej siatkówki dziewcząt, a także taniec belgijki.” – przyznała Agnieszka Cieślak z klasy 8d. Ósmoklasiści mogli dostrzec sentymentalne spojrzenia nauczycieli, którzy już wkrótce będą żegnać się z przyszłymi absolwentami i z pewnością tęsknić. My za nimi również, dlatego korzystając z okazji, przeprowadziliśmy sesję zdjęciową, aby uwiecznić te piękne chwile. Cały festyn przebiegł pomyślnie. Zarówno uczniowie jak i opiekunowie byli bardzo zadowoleni z mile spędzonego czasu. Młodsze klasy będą czekały na więcej tego typu imprez, a 8 klasy wychodziły, wiedząc, że to ich ostatni festyn w tej szkole.

Szkoła Podstawowa w Krasieninie

W dniu 3 czerwca 2022 podtrzymując tradycję naszej szkoły w SP w Krasieninie odbył się DZIEŃ RODZINY. Była to wspaniała okazja do zabawy i radowania się wspólną obecnością.Uczniowie klas 1 - 3 oraz oddziałów przedszkolnych przygotowali występy artystyczne i niespodzianki dla rodziców. W organizację przedsięwzięcia włączyli się: Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś dzięki, któremu wszystkie dzieciaki mogły się cieszyć z zabawy na "dmuchańcach"  oraz delektować się watą cukrową. Rada Rodziców przy SP w Krasieninie przygotowała atrakcje w formie malowania twarzy i włosów oraz zajęć rekodzielniczych. Oprócz zaplanowanych zabaw uczniowie mogli także uczestniczyć w zajęciach zumby i podziwiać pokazy JUITSU.  Był to wspaniały dzień pełen radości, relaksu oraz wspólnego świętowania Uczniów, Rodziców i Nauczycieli.

Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie 

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci. Taki też był dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej.Dzień obfitował w liczne atrakcje. Najpierw uczniowie klas drugich i trzeciej przygotowali część artystyczną dla swoich rodziców.  Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły, grały na różnych instrumentach, po czym złożyły płynące z serca życzenia rodzicom z okazji Dnia Mamy i Taty. Następnie obdarowały swoich rodziców samodzielnie, starannie przygotowanymi  pięknymi prezentami.

Po przedstawieniu, dzieci, rodziców oraz przybyłych gości spotkała ogromna niespodzianka - piknik z okazji Dnia Dziecka oraz Święta Rodziny. Czekała na nich fantastyczna zabawa na dmuchanych zamkach, konkursy na boisku szkolnym, pląsy i zabawy w parku oraz wiele innych atrakcji. Przygotowane zostały grille, na którym smażono smakowite kiełbaski, stoły uginały się od przekąsek, owoców i słodkości. Były również soczki i uwielbiany przez dzieci popcorn. Rodzice mogli porozmawiać  i zrelaksować się razem z dziećmi. 

Choć przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły codziennie otrzymują wiele miłości i serca od rodzin, w tym czasie czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy.

 

Szkoła Podstawowa w Jakubowicach Konińskich 

Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej im. Joachima Lelewela w Jakubowicach Konińskich jest organizowany od wielu lat. Ma on na celu umożliwienie wzajemnego poznania się, integrację mieszkańców oraz zachęcanie ich do podejmowania wspólnych działań na rzecz środowiska lokalnego. Jest to jednodniowa forma rekreacji dzieci, młodzieży oraz całych rodzin z okolicy, której głównym organizatorem jest Rada Rodziców. Część artystyczną rozpoczęły przedszkolaki swoim koncertem dla rodziny. W barwnych strojach, przebrane za słoneczka, żabki, biedroneczki, motylki i pszczółki, śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz tańczyły. Dzieci z oddziału „0” można było podziwiać w przedstawieniu pt. „Pinokio”. W tym dniu pani Wicedyrektor Edyta Opolska i zaproszeni goście dokonali uroczystego otwarcia Mini-amfiteatru, który posłuży uczniom jako miejsce plenerowych zajęć edukacyjnych, wychowawczych i rozrywkowych. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy festynu mogli skorzystać z licznych atrakcji takich jak: dmuchańce, pokazy chemiczne, klocki LEGO, malowanie twarzy. Mogli też spróbować swoich sił, w różnych konkurencjach: np. w przeciąganiu liny, skokach w workach, siatkówce plażowej. Imprezę zakończyła wspólna dyskoteka.

Szkoła Podstawowa w Rudce Kozłowieckiej.

W tym roku, po dwóch latach przerwy wymuszonych pandemią, spotkaliśmy się 10 czerwca. Dzięki hojności sponsorów oraz zaangażowaniu rodziców i nauczycieli na placu szkolnym stanęły dmuchane zamki, budka z bezpłatnymi lodami, punkt malowania twarzy, wykonywania zwierzątek z balonów, namioty z kiełbaskami z grilla, owocami i napojami. Dzieci mogły także wziąć udział w zawodach sportowych na wesoło, w których nagrody otrzymywali wszyscy startujący, oraz loterii fantowej z główną wygraną – bezpłatnym talonem na półkolonie organizowane przez Stowarzyszenie „Nasza Rudka”. Imprezę rodzinną uświetnił Krzysztof Urbaś – Wójt Gminy Niemce, a Sławomir Latek – sołtys Rudki Kozłowieckiej osobiście grillował kiełbaski. Humory dopisywały, pogoda, na szczęście, nie zawiodła, więc czas zabawy szybko minął.

Autor: Gmina Niemce
Powrót