Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

ul. Kolejowa w Niemcach
Opublikowane dn. 27-09-2022

Jedna z największych inwestycji drogowych 2022 roku zakończona!

Mieszkańcy okolic ul. Kolejowej w Niemcach oraz użytkownicy tej drogi od niedawna mogą bez obaw o zawieszenie swojego pojazdu korzystać z gruntownie przebudowanego fragmentu drogi gminnej nr 111429L.

Inwestycja pn. : „Przebudowa Drogi Gminnej nr 111429L, ulicy Kolejowej w Niemcach” była możliwa dzięki pozyskanego dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych. Całkowita wartość zadania wyniosła 1 217 503,57 zł, dofinansowanie uzyskane z RFRD to 509 887,68 zł, pozostałą kwotę - 707 615,89 zł stanowił wkład własny Gminy Niemce.

W ramach przebudowy wykonano wzmocnienie istniejącej konstrukcji jezdni warstwą wyrównawczą, bitumiczną oraz warstwą ścieralną na odcinku o długości 950 m.b. Wybudowano chodnik o łącznej długości 650 m.b. z barierką zabezpieczającą na części odcinka oraz dwoma podświetlonymi przejściami dla pieszych wyposażonymi w znak aktywny D-6. W ciągu drogi wykonane zostały zjazdy z kostki brukowej na posesje.
Autor: Gmina Niemce
Powrót