Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Wystąpienie Wójt z Gminy Pruszcz Gdański
Opublikowane dn. 12-10-2022

Wizyta przedstawicieli Gminy Pruszcz Gdański

Po pięciu latach od wizyty naszych samorządowców w Gminie Pruszcz Gdański udało się doprowadzić do ponownego spotkania przedstawicieli naszych samorządów – tym razem w Gminie Niemce. W dniach 6-8 października br. delegacja Sołtysów z panią Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdaleną Kołodziejczak na czele przebywała w naszej gminie.

Inicjatorem rewizyty przedstawicieli Gminy Pruszcz Gdański był pan Wiesław Zbroiński – sołtys miejscowości Mokry Dwór, a zarazem prezes Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Pruszcz Gdański.

Od momentu przyjazdu, delegacją z pomorza zajął się nasz gospodarz czyli Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś. Już pierwszego dnia pobytu, gościom została zaprezentowana nasza gmina, od Rynku Elizówka poprzez większość miejscowości z naszego terenu, aż do siedziby władz gminnych czyli Niemiec. Podczas pobytu, przedstawiciele Gminy Pruszcz Gdański mieli okazję spróbować swoich sił na gminnej strzelnicy pod okiem instruktorów z Gminnego Towarzystwa Strzeleckiego Jastrząb oraz zapoznać się z realiami służby w Ochotniczej Straży Pożarnej.

Oprócz zwiedzania najciekawszych miejsc i obiektów był również czas na dyskusję i wymianę doświadczeń z sołtysami z naszej gminy. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach. Tutaj między innymi został zaprezentowany dorobek dwóch zespołów ludowych Ciecierzyn i Dysowiacy. Skoczne rytmy i wesołe piosenki zespołów skłoniły wszystkich uczestników spotkania do wspólnej zabawy.

Autor: Gmina Niemce
Powrót