Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Ambasador Argentyny wśród dzieci i młodzieży z Ciecierzyna
Opublikowane dn. 02-11-2022

Wizyta Ambasador Argentyny w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie

W środę, 26 października 2022 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie miało miejsce szczególne wydarzenie. Ambasador Argentyny Ana Maria Ramirez przybyła do szkoły w Ciecierzynie aby spotkać się z nasza młodzieżą. Opiekunem wizyty, a zarazem tłumaczem pani Ambasador był profesor dr hab. Cezary Taracha z Katedry Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL - zaprzyjaźniony z placówką. Wśród gości obecna była również Radna Gminy Niemce Magdalena Urbaś.

Wizyta potrwała około dwóch godzin. Pani Ambasador wysłuchała i obejrzała przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny, na który złożyły się występy Zespołu Tanecznego, chóru Madzimiuzy i Madzimuzy Mini oraz Grupy Teatralnej Raz-Dwa-Trzy-My! Dzieci połączyły w nim elementy kultury polskiej oraz nawiązały do kultury Argentyny. Szczególne wzruszenie u gościa z Argentyny wywołał poemat „Martin Fierro”, którego fragmenty w języku hiszpańskim przygotowali recytatorzy.

Kolejnym punktem programu było bezpośrednie spotkanie z uczniami, którzy korzystając z niepowtarzalnej okazji chcieli dowiedzieć się jak najwięcej o pracy ambasadora i o życiu pani Any Marii Ramirez w Polsce. Pytali  o wspomnienia szkolne, ukochane miejsca oraz o piłkę nożną, tak popularną w obu naszych krajach. Pani Ambasador cierpliwie odpowiadała na pytania, jak również opowiadała o literaturze dla dzieci i bohaterach książek, takich jak żółwica Manuelita, które cieszą się popularnością w Argentynie. Otwartość pani Ramirez podczas spotkania wzbudziła wśród uczniów ogromną sympatię, czego dowodem były liczne „selfie” młodzieży z panią Ambasador.

To niecodzienne wydarzenie na długo zostanie w pamięci społeczności placówki.

Autor: Gmina Niemce
Powrót