Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Seniorzy podczas rozmów
Opublikowane dn. 02-11-2022

Dni Seniora w Gminie Niemce

Europejski Dzień Seniora podobnie jak międzynarodowy Dzień Osób Starszych jest świętem osób w podeszłym wieku. W tym dniu szczególną uwagę zwraca się na potrzeby oraz na problemy seniorów, a także na możliwość poprawy standardu ich życia. Dzień Seniora to niezwykłe święto, które należy godnie uczcić dlatego też z tej okazji w dniach 15, 16, 21, 22 i 23 października 2022 r. odbyły się spotkania seniorów w Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemcach ul. Parkowa 6, z przedstawicielami władz samorządowych gminy. Łącznie z zaproszenia skorzystało 680 mieszkańców Gminy Niemce w wieku 60+ .

W tych dniach Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Niemcach Pani  Barbara Ściseł witała zaproszonych seniorów bardzo ciepłymi słowami, podkreślając to jak bardzo są ważni, potrzebni i kochani. Przedstawiciele władz samorządowych:  Krzysztof Urbaś Wójt Gminy Niemce, Marek Podstawka Przewodniczący Rady Gminy Niemce i Henryk Smolarz z-ca Wójta Gminy Niemce z okazji przypadającego święta życzyli gościom długich lat życia w zdrowiu, pełnych radosnego ciepła i pogody ducha oraz tego aby każdy dzień dostarczał im wiele uśmiechu a także szacunku i miłości najbliższych.

Program artystyczny zaprezentowali:

15.10.2022 r. uczniowie z Zespołu Palcówek Oświatowych w Ciecierzynie oraz Zespół Ludowy Ciecierzyn z Ciecierzyna;

16.10.2022 r. – Zuzia Gajek uczennica kl. 4 SP w Jakubowicach Konińskich z klasy śpiewu Pani Anety Dąbskiej oraz Zespół Ludowy Ciecierzyn z Ciecierzyna;

21.10.2022 r. – dzieci i młodzież ze SP w Niemcach oraz Zespół Lubowy Dysowiacy z Dysa;

22.10.2022 r. – dzieci z Przedszkola Publicznego w Niemcach oraz Agnieszka Zarzycka i  Marek Kowal  reprezentujący Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Lublinie;

23.10.2022 r. – chór męski Bas Canto z Niemiec, Zespół Ludowy Ciecierzyn z Ciecierzyna oraz Agnieszka Zarzycka i  Marek Kowal  reprezentujący Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Lublinie.

Po wspólnym posiłku, seniorzy przypomnieli sobie piosenki, które mówią o troskach, marzeniach, kłopotach i wesołych chwilach w życiu seniorów. Niezwykły koncert wprawił świętujących w przyjemny klimat, była miła, serdeczna atmosfera. Wszyscy bawili się doskonale.

Autor: Gmina Niemce
Powrót