Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

zaproszeni goście podczas przecinania wstęgi
Opublikowane dn. 02-11-2022

Oficjalne otwarcie ścianki wspinaczkowej w Jakubowicach Konińskich

25 października 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Joachima Lelewela w Jakubowicach Konińskich odbyło się uroczyste otwarcie ścianki wspinaczkowej. Inwestycja sportowa została sfinansowana przez Gminę Niemce oraz z wpłat sponsorów.

Kulminacyjną częścią wydarzenia było symboliczne przecięcie wstęgi, dokonane przez zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło gospodarza naszej gminy Wójta Krzysztofa Urbasia. Jak już wspomnieliśmy wyżej Gmina Niemce partycypowała w kosztach budowy ścianki poprzez dotację celową w wysokości 7 000 zł dla OSP Jakubowice Konińskie, która to suma zasiliła tę inwestycję oraz poprzez doposażenie sali w dodatkowy piłkochwyt, umożliwiający korzystanie jednocześnie z sali sportowej i ścianki. Koszt przesłony to 5899 zł.

Społeczność szkolna miała ogromny zaszczyt gościć aktualną rekordzistkę świata we wspinaczce na szybkość - p. Aleksandrę Mirosław. Niewątpliwie obecność wielokrotnej medalistki Mistrzostw Świata i Europy uczyniła ten dzień niezapomnianym. Pani Aleksandra Mirosław poprowadziła lekcję pokazową z uczniami klas 3 z naszej szkoły w ramach programu "WF z AWF". Później wszyscy uczniowie mogli porozmawiać, zrobić wspólne zdjęcie oraz zdobyć autograf naszego specjalnego gościa.

 

Autor: Gmina Niemce
Powrót