Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie grupowe
Opublikowane dn. 02-11-2022

Gala Ambasador Funduszy Europejskich Europejski Samorząd.

W piątek 28 października w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się Gala Ambasador Funduszy Europejskich Europejski Samorząd. Podczas uroczystości zostały wręczone tytuły Ambasador Funduszy Europejskich oraz wyróżnienia i odznaczenia.

Celem wydarzenia było uhonorowanie i docenienie samorządów, które najefektywniej wdrażają środki unijne w naszym regionie. Była to także okazja do podkreślenia pozytywnego wpływu unijnych dotacji na lokalne społeczności.

Gmina Niemce otrzymała wyróżnienie specjalne jako partner projektu dotyczącego Poprawy spójności przestrzennej, społecznej i kulturowej Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez rewitalizację.

Pozostali partnerzy projektu:

Gmina Jastków - jako lider projektu partnerskiego

Gmina Jabłonna

Gmina Strzyżewice

Gmina Konopnica

Gmina Niedrzwica Duża

Gmina Lubartów

Gmina Piaski

W ramach rewitalizacji zrealizowaliśmy kilka inwestycji w naszej Gminie  między innymi  rewitalizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Parkowej w którym obecnie mieści się Gminna Biblioteka Publiczna oraz rewitalizacja budynku przy ul. Złotej 6 w Dysie. Warto dodać, że projekt partnerski stanowi również dobrą praktykę współpracy samorządów na przyszłość.

Autor: Gmina Niemce
Powrót