Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Widok na salę z szachistami podczas turnieju
Opublikowane dn. 14-11-2022

XI edycja Gminnego Turnieju Szachowego

8 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Joachima Lelewela w Jakubowicach Konińskich rozegrano jedenastą edycję Gminnego Turnieju Szachowego. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś - organizatorzy składają serdeczne podziękowania za ufundowane nagrody rzeczowe oraz puchary.

Celem imprezy była popularyzacja królewskiej gry wśród młodzieży w szkołach oraz integracja młodych szachistów przy okazji sportowej rywalizacji.

Rozgrywki przeprowadzono systemem “każdy z każdym”.

W szachowych zmaganiach uczestniczyły cztery drużyny, czyli 16 zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych Gminy Niemce w kategorii wiekowej - młodzież oraz trzy drużyny, czyli 12 zawodników i zawodniczek w kategorii - dzieci.

Zwycięzcą zawodów w kategorii dzieci została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jakubowicach Konińskich, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Niemcach, na miejscu trzecim uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Krasieninie.  W kategorii młodzież zwycięzcą została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Niemcach, na drugim miejscu została sklasyfikowana drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jakubowicach Konińskich, a na trzecim reprezentacja Zespołu Placówek Oświatowych w Dysie.

Autor: Gmina Niemce
Powrót