Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie grupowe
Opublikowane dn. 11-01-2023

Dziękujemy Sołtysom i Radom Sołeckim!

5 stycznia 2023 r. w budynku Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego w Niemcach przy ul. Parkowej 6 odbyło się spotkanie podsumowujące kończącą się kadencję sołtysów i rad sołeckich.

Wójt gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Przewodniczący Rady Gminy Marek Podstawka oraz zastępca wójta Henryk Smolarz podziękowali wszystkim zgromadzonym za prace na rzecz naszej gminy oraz społeczności lokalnej. Oprawą artystyczną spotkania zajęła się kapela prowadzona przez Jerzego Gromka z Woli Niemieckiej. 

Mimo upływu lat i zmian zachodzących na polskiej wsi, sołtys to nadal ważna i potrzebna instytucja. Sołtysi są naturalnymi liderami swoich małych ojczyzn. Godnie reprezentują mieszkańców, dbają o ich interesy, wsłuchują się w ich problemy oraz dążą do rozwoju lokalnych społeczności. Władze gminy zawsze doceniały i doceniają, zaangażowanie z jakim sołtysi oraz rady sołeckie działają na rzecz naszych  miejscowości i ich mieszkańców.

- Dzięki gminnym dotacjom, funduszowi sołeckiemu, ale przede wszystkim dzięki dobrej współpracy udało się w tej kadencji zrealizować szereg ważnych i kluczowych inwestycji. Nie ulega wątpliwości, że jest w tym również Państwa wielka zasługa. To Państwo zachęcają do wspólnego działania, organizują życie sąsiedzkie, dają dobry przykład swoją gospodarnością, przyczyniając się tym samym do rozwoju naszej małej ojczyzny – powiedział wójt Krzysztof Urbaś.

 

Autor: Gmina Niemce
Powrót