Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

karabinek pneumatyczny w tle tarcze strzeleckie
Opublikowane dn. 17-01-2023

Nowoczesna strzelnica pneumatyczna w naszej gminie

Z końcem 2022 na liście obiektów sportowych Gminy Niemce pojawiła się nowa pozycja – strzelnica pneumatyczna. Inwestycja pod nazwą „Adaptacja pomieszczeń dla potrzeb utworzenia strzelnicy pneumatycznej typu zamkniętego wraz z pracami przygotowawczymi oraz zakup pierwszego wyposażenia strzelnicy pneumatycznej zlokalizowanej w m. Dys ul. Złota 6” kosztowała 378 134,95 zł z czego 300 tys. zł otrzymaliśmy z dotacji celowej Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach konkursu „Strzelnica w powiecie 2022”.

Obiekt znajduje się na poddaszu budynku socjalnego przy ul. Złotej 6 w Dysie. Dzięki pozyskanym funduszom z Unii Europejskiej w 2020 roku budynek został poddany gruntownej przebudowie, po której uzyskano duże, niewykorzystane poddasze.

Zgodnie z ministerialnymi wytycznymi strzelnica umożliwia strzelanie z karabinków i pistoletów pneumatycznych pięciu osobom jednocześnie (na odległość minimum 10 m.) Obiekt jest wyposażony m.in. w kulochwyty (wychwytywacze śrutu) oraz tzw. tarczociągi (urządzenia do transportu tarcz strzelniczych), które umożliwiają zmianę odległości zatrzymywania tarcz oraz po pięć pistoletów i karabinków pneumatycznych.

Mamy nadzieję na duże zainteresowanie dzieci i młodzieży strzelectwem sportowym, a już teraz zapraszamy gminne placówki oświatowe do korzystania z obiektu w ramach edukacji dla bezpieczeństwa.

Autor: Gmina Niemce
Powrót