Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

koszyk z pisankami i napis IV Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną
Opublikowane dn. 23-02-2023

IV edycja Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną

Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Organizatorem konkursu jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Uczestnikiem konkursu może zostać każdy mieszkaniec Gminy Niemce. Do udziału w konkursie szczególnie zapraszamy rękodzielników i twórców ludowych, artystów plastyków, członkinie kół gospodyń wiejskich, a także dzieci i młodzież szkolną.

Warunkiem udziału jest dostarczenie prac konkursowych do Gminnego Ośrodka Kultury w Niemcach ul. Różana 10 w terminie do 10 marca 2023 r. Konkurs organizowany jest w 4 kategoriach:

  1. Pisanka wielkanocna wykonana techniką TRADYCYJNĄ
  2. Pisanka wielkanocna wykonana techniką WSPÓŁCZESNĄ
  3. Palma wielkanocna wykonana techniką TRADYCYJNĄ
  4. Palma wielkanocna wykonana techniką WSPÓŁCZESNĄ

Komisja powołana w Gminnym Ośrodku Kultury w Niemcach wytypuje do właściwej części konkursu (w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie) łącznie trzy pisanki wielkanocne (jedną pisankę wykonaną techniką tradycyjną, jedną wykonaną techniką współczesną i jedną pracę zbiorową (w pracy zbiorowej może być zestaw pisanek) oraz trzy palmy wielkanocne (jedną wykonaną techniką tradycyjną, jedną wykonaną techniką współczesną i jedną pracę zbiorową). Jeżeli w gminie nie uda się wytypować prac wg tego klucza, możliwe jest zgłoszenie np. trzech pisanek tradycyjnych, a żadnej współczesnej. Nie przekraczamy ilości prac typowanych z danej gminy (3 zgłoszenia – pisanka, 3 zgłoszenia – palma).

Wybrane prace, wraz z prawidłowo wypełnionymi kartami zgłoszeniowymi zostaną przekazane do Starostwa Powiatowego w Lublinie, które przekaże je do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie:

https://spotkaniakultur.com/pl/node/4169

 

Autor: Gmina Niemce
Powrót