Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Sala podczas występów
Opublikowane dn. 28-02-2023

Ostatki u Seniorów

Zapustny wtorek – ostatni dzień przed Popielcową Środą, seniorzy z gminy Niemce uczestniczyli w zabawie karnawałowo – ostatkowej zorganizowanej przez pracowników OPS w Niemcach.

Impreza tradycyjnie odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemcach przy ul. Parkowej 6, a udział w niej wzięło ponad 100 osób.

Uroczystość uświetnił występ dzieci z Przedszkola w Niemcach, zdobywczynie nagrody specjalnej Wójta Gminy Niemce 16 konkursu Niezapomniane Melodie w Ciecierzynie. Dzieci zaśpiewały utwór Izabeli Trojanowskiej ,,Wszystko, czego dziś chcę" oraz Urszuli ,,Dmuchawce, latawce wiatr...". Tego dnia na scenie pojawiła się także grupa „Skrzaty”, która zatańczyła Poloneza.

Seniorów odwiedziły władze samorządowe Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś i z-ca Wójta Gminy Niemce Henryk Smolarz.

Biesiada odbywała się przy stołach zastawionych smakowitymi potrawami. Muzyczną oprawą imprezy zajął się Marcin Prażmo. W rytm skocznej muzyki biesiadnej seniorzy żegnali karnawał. Tańczyli do znanych przebojów z lat swojej młodości, jak i tych współczesnych. Wyśmienita zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych, a niejeden nastolatek mógłby pozazdrościć seniorom energii, pomysłowości i umiejętności w tańcu i zabawie.

 

Autor: Gmina Niemce
Powrót