Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

widownia widziana ze sceny
Opublikowane dn. 07-03-2023

Koncert z okazji Dnia Kobiet

W sobotę 4 marca 2023 r. z inicjatywy Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet. Na pierwsze, z zaplanowanych dwóch wydarzeń związanych z tym świętem zaproszone zostały członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy.

Na wstępie Wójt powitał panie, które licznie odpowiedziały na zaproszenie życząc im wszystkiego co najlepsze. Następnie na scenie wystąpili nasi rodzimi artyści.

Ten szczególny koncert rozpoczęła Brass Band Orkiestra Gminy Niemce od tradycyjnego „Sto lat”. W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć także między innymi muzykę z filmów „Jak rozpętałem II Wojnę Światową” czy „Piraci z Karaibów”. W przerwie pomiędzy występami Wójt Krzysztof Urbaś wzniósł toast za zdrowie pań po czym w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy Niemce Marka Podstawki oraz swojego Zastępcy Henryka Smolarza wręczył wszystkim paniom róże i słodycze. W dalszej części koncertu na scenie zaprezentował się Chór Męski Bas Canto oraz zespoły ludowe Dysowiacy i Ciecierzyn.

Na zakończenie, znane i lubiane piosenki zagrał zespół Jerzego Gromka z Woli Niemieckiej.

Imprezie towarzyszyła wystawa rękodzieła artystycznego twórczyń z naszej gminy.

Organizatorem uroczystości był Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach

Autor: Gmina Niemce
Powrót