Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

wójt wręczający róże paniom obecnym na uroczystości
Opublikowane dn. 15-03-2023

Drugi koncert z okazji Dnia Kobiet

W sobotnie popołudnie, 11 marca 2023 r. w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach z inicjatywy Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia odbył się kolejny koncert zorganizowany w ramach obchodów Gminnego Dnia Kobiet.

Tym razem gościliśmy panie aktywnie działające w naszej społeczności m.in. twórczynie ludowe, radne, sołtyski, członkinie rad sołeckich, dyrektorki szkół z terenu naszej gminy,  panie z trójek klasowych, pielęgniarki oraz druhny z Ochotniczych Straży Pożarnych. Tego popołudnia nie zabrakło słów wdzięczności, podziękowań, uśmiechów i serdeczności. Każda obecna na sali kobieta mogła poczuć się doceniona i zauważona.

Ten szczególny koncert rozpoczęła Brass Band Orkiestra Gminy Niemce. W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć między innymi znane przeboje jak również muzykę filmową. W przerwie pomiędzy występami Wójt Krzysztof Urbaś wzniósł toast za zdrowie pań po czym w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy Niemce Marka Podstawki oraz swojego Zastępcy Henryka Smolarza wręczył wszystkim paniom róże i słodkie podarunki. Ze względu na wypadający 10 marca Dzień Mężczyzny, Sekretarz Gminy Niemce Iwona Pulińska złożyła w imieniu wszystkich kobiet życzenia nielicznym mężczyznom, obecnym tego popołudnia na sali.  W dalszej części koncertu na scenie zaprezentował się Chór Męski Bas Canto oraz zespoły ludowe Dysowiacy i Ciecierzyn. Na zakończenie, znane i lubiane piosenki zagrał zespół Jerzego Gromka z Woli Niemieckiej. Imprezie towarzyszyła wystawa rękodzieła artystycznego twórczyń z naszej gminy.

Organizatorem uroczystości był Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach

Autor: Gmina Niemce
Powrót