Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Sala podczas konkursu
Opublikowane dn. 24-04-2023

II Gminny Konkurs Matematyczny „MISTRZ MATEMATYKI”

W środę 19 kwietnia b. r. w Przedszkolu Publicznym w Niemcach odbył się po raz drugi Gminny Konkurs Matematyczny pt. „Mistrz Matematyki”, nad którym honorowy patronat objął Wójt Gminy Niemce, pan Krzysztof Urbaś. W konkursie brały udział dzieci z oddziałów „0” grupa „Tygryski” z Ciecierzyna, grupa „Stokrotki” z Ciecierzyna, drużyny z Dysa, Jakubowic Konińskich, Nasutowa, Krasienina oraz grupy z Przedszkola w Niemcach: Smerfy, Skrzaty, Krasnoludki oraz Leśne Ludki.

Przedszkolaki rozwiązywały zadania o treści matematycznej zagadki, łamigłówki, zadania z treścią i kodowania, układały figury, liczyły i tworzyły rytmy. Poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany, a dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzców. Nad przebiegiem konkursu czuwało niezależne Jury.

I miejsce zajęła grupa „Stokrotki” z Ciecierzyna, II miejsce drużyna z Dysa,  III miejsce grupa „Tygryski” z Ciecierzyna. Wyróżnienia zdobyli: grupa „Krasnoludki” i grupa „Smerfy” z Przedszkola Publicznego w Niemcach. Zwycięzcy konkursu otrzymali puchary, nagrody oraz dyplomy, a każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i drobny upominek. Wydarzenie uświetniła część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków z grup: „Zajączki”, „Stokrotki”, „Słoneczka”, „Skrzaty” i „Jagódki” oraz zespołu „Kolorowe Nutki”. Konkurs utwierdził nas w przekonaniu, iż najlepszym sposobem nauki pojęć matematycznych jest zabawa.

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów konkursu: Rada Rodziców Przedszkola Publicznego w Niemcach, AS Babuni Sp. z o.o., Kiosk Spożywczy Paweł Pszczoła, Spółdzielnia Rolniczo – Handlowa „Samopomoc Chłopska” w Niemcach, ALMAX – Dystrybucja sp. z o.o., Sklep Wielobranżowy Anna Urban, Nadleśnictwo Radzyń Podlaski – Lasy Państwowe. 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a nauczycielkom dziękujemy za przygotowanie dzieci i udział w ważnym dla przedszkoli wydarzeniu.

Agnieszka Sójka i Anna Choina

organizatorki II GKM

 

Autor: Gmina Niemce
Powrót