Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Chór scherzo na scenie
Opublikowane dn. 27-04-2023

Sukcesy szkolnych chórów z naszej gminy.

22 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie odbyły się Prezentacje i XVII Wojewódzki Konkurs Chórów regionu lubelskiego Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska.

Podczas wydarzenia na scenie wystąpiło 31 chórów z województwa lubelskiego (w tym 23 w części konkursowej). Nasza gminę w konkursie reprezentowały aż cztery zespoły chóralne: Scherzo ze Szkoły Podstawowej w Krasieninie pod dyrekcją Piotra Preidla, Madzimuzy i Madzimuzy Mini z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie pod dyrekcją Magdaleny Staweckiej i Cantabile ze Szkoły Podstawowej w Niemcach pod dyrekcją Olgi Skrzypczak-Kowalczyk.

Jury w składzie: prof. dr hab. Elżbieta Krzemińska (przewodnicząca), prof. dr hab. Monika Mielko-Remiszewska i dr Agnieszka Tyrawska-Kopeć przyznało każdemu z naszych chórów wysoką ocenę w postaci Srebrnego Pasma.

Nad organizacją całego konkursu czuwały kuratorki projektu – Małgorzata Nowak i Izabela Urban.

W tym samym tygodniu Jury XX Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Europejskiej w Lublinie ogłosiło wyniki konkursu, w którym brały udział uczniowie z Krasienina.

Zuzanna Jońska została laureatem w kategorii solistów. Wyróżnienie otrzymał także chór Scherzo. Laureatkę i wyróżnionych będzie można posłuchać na koncercie finałowym, który odbędzie się w Filharmonii Lubelskiej.

Gratulujemy naszym młodym artystom i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Gmina Niemce
Powrót