Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

dzieci na scenie podczas tańca
Opublikowane dn. 19-05-2023

Święto Kwitnących Sadów w Dziuchowie

W minioną niedzielę, 14 maja, na placu przy Świetlicy Wiejskiej w Dziuchowie odbyło się, już po raz piąty, Święto Kwitnących Sadów, którego organizatorami byli Wójt Gminy Niemce – Krzysztof Urbaś, Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach oraz Sołectwo Dziuchów. Goście z terenu całej gminy odwiedzili licznie teren imprezy korzystając z wielu przygotowanych dla nich atrakcji m.in. występów artystycznych, dmuchanych urządzeń rozrywkowych dla dzieci oraz przysmaków z grilla. Piękna, słoneczna pogoda dodatkowo sprawiła, że było to bardzo miłe popołudnie i wieczór.

Tegoroczne Święto rozpoczęła Msza Święta, którą odprawił ksiądz kanonik Krzysztof Marzycki, proboszcz parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bystrzycy.

Wśród gości zaproszonych na festyn znaleźli się sołtysi i członkowie rad sołeckich, wybrani w niedawnych wyborach na nowe 5-letnie kadencje. Wszyscy otrzymali z rąk Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia oraz Przewodniczącego Rady Gminy Niemce Marka Podstawki stosowne zaświadczenia wraz z życzeniami wielu sukcesów w pracy na rzecz swoich miejscowości i całej gminy Niemce.

W części artystycznej jako pierwsi na scenie pojawili się uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie. Dzieci, które do występu przygotowała pani Magdalena Stawecka, zaprezentowały kilka piosenek i tańców. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność. W dalszej części wystąpił Chór Męski „Bas Canto” z Niemiec pod kierunkiem pani profesor Moniki Mielko -Remiszewskiej oraz nasze rodzime zespoły ludowe „Ciecierzyn” i „Dysowiacy”.

Wyjątkowym gościem festynu był znany z telewizyjnych programów kabaretowych, laureat wielu festiwali, Kabaret z Konopi. Rozbawionej publiczności bardzo spodobał się koncert, na który złożyły się skecze przeplatane piosenkami. Na zakończenie, do tańca, zagrał niezawodny zespół muzyczny „NAVIS”, który zawsze jest gwarantem dobrej zabawy.

Tradycją Święta w Dziuchowie stały się konkursy na najsmaczniejsze wypieki.

W V Konkursie Kulinarnym na "Ciasto z owocową nutą" wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich z: Baszek, Niemiec, Pólka, Ciecierzyna, Stoczka, Wola Niemieckiej, Zalesia, Krasienina ,Elizówki ,Leonowa oraz Zespół Ciecierzyn, Stowarzyszenie Społeczna Inicjatywa Mieszkańców Krasienina i Okolic im. Ireny Kosmowskiej i Sołectwo Dziuchów. Jury Konkursu w składzie: Elżbieta Janiak, Monika Kubiak i Kamil Skałecki po degustacji 20 ciast, które zgłoszono do konkursu, przyznało:

I miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Niemcach,

II miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Niemieckiej,

III miejsce - Sołectwo Dziuchów.

Wszystkie ciasta smakowały wyśmienicie i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania i nagrody!

Na kolejne Święto Kwitnących Sadów zapraszamy za rok!

Autor: Gmina Niemce
Powrót