Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

fragment plakatu
Opublikowane dn. 01-06-2023

Zaproszenie na VIII Rajd Rowerowy Wójta Gminy Niemce

Już po raz ósmy zapraszam serdecznie mieszkańców oraz sympatyków Gminy Niemce do udziału w Rajdzie Rowerowym, który odbędzie się w ramach obchodów Święta Gminy Niemce, w niedzielę 18 czerwca 2023 r.

Od 2014 roku tradycją w naszej gminie jest doroczny przejazd amatorów turystyki rowerowej po drogach naszej małej ojczyzny. Celem wydarzenia jest integracja mieszkańców oraz promocja lokalnych walorów turystyczno-przyrodniczych.

Wędrówkę rowerową po Gminie Niemce rozpoczniemy  w niedzielę, 18 czerwca o godzinie 12.00 z zabytkowego parku przy Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, skąd udamy się do miejscowości Dys. Na wysokości odrestaurowanego młyna, położonego przy rzece Ciemiędze i zbiorniku wodnym skręcimy w ulicę Polną, a następnie Ogrodową, przejeżdżając obok remizy OSP Dys. Tą malowniczą uliczką, wijącą się wzdłuż rzeki dotrzemy do drugiego punktu startowego na błoniach przykościelnych. Stąd po krótkim postoju i dołączeniu kolejnych uczestników, kolumna rowerzystów ruszy o godzinie 12.20 w dalszą drogę kierując się z ul. Bł. Biskupa Władysława Gorala w ul. Lipową, która doprowadzi nas do zabytkowej Alei Lipowej w Pólku. W połowie tej alei skręcimy drogą asfaltową w prawo na szerokie połacie pól pomiędzy Dysem a Rudką Kozłowiecką. Dalej peleton przejedzie przez wcześniej wspomnianą Rudkę Kozłowiecką i na wysokości zabytkowej kapliczki skręci w prawo, w kierunku Woli Niemieckiej. Stąd do mety Rajdu, usytuowanej na placu przy boiskach Orlik w Niemcach będzie już tylko ok. 2 km. Na placu przy ul. Różanej na uczestników Rajdu będzie już czekał ciepły posiłek, po którym chętni rowerzyści będą mogli wziąć udział w konkursach. Do wygrania w każdej z dwóch kategorii wiekowych wspaniały rower oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. Po zakończeniu Rajdu około godz. 14.00 wspólnie rozpoczniemy doroczne Święto Gminy Niemce, podczas którego dla mieszkańców i wszystkich przybyłych gości przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, łącznie z wieczornym koncertem zespołu PLAYBOYS.

Bardzo serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Rajdzie. Zachęćcie swoje rodziny, przyjaciół i znajomych do zwiedzania naszej małej ojczyzny, a także do wspólnego świętowania na placu przy ul. Różanej w Niemcach.

Wójt Gminy Niemce
Krzysztof Urbaś

Poniżej Regulamin Rajdu, mapka poglądowa i plakat:

Ikona pdfRegulamin Rajdu Wójta Gminy Niemce, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [256.44 KB]

Ikona pdfMapa Rajdu, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [174.98 KB]

plakat rajdu

Autor: Gmina Niemce
Powrót