Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Zawodnicy stojący na podium, biorący udział w Gminnym Dniu Sportu
Opublikowane dn. 02-06-2023

Gminny Dzień Sportu

Gminny Dzień Sportu to wielkie święto wszystkich osób aktywnych fizycznie i doskonały pretekst do rozpoczęcia nowego, sportowego życia. Wspólnie bawiliśmy się w sobotę 27 maja.

Chcieliśmy w ten sposób zachęcić mieszkańców naszej gminy do aktywności fizycznej bo jak wiadomo w zdrowym ciele zdrowy duch. W organizację sportowego święta włączyły się również kluby sportowe z terenu naszej gminy.

Wydarzenia związane z Gminnym Dniem Sportu odbywały się na całym kompleksie boisk sportowych w Niemcach. Na boisku trawiastym oglądaliśmy miniturnieje towarzyskie w piłce nożnej roczników 2016-2017 pomiędzy klubami sportowymi z Ciecierzyna, Niemiec i Nasutowa. Podziwialiśmy także pokazy karate w wykonaniu KKT BUSHi oraz KK Shotokan HINODE. Dla pasjonatów strzelectwa sportowego klub GTS Jastrząb Elizówka przygotował wystawę broni sportowej i kolekcjonerskiej. Mogliśmy podziwiać także rozgrywki zawodników biorących udział w turnieju dzikich drużyn, którzy rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Niemce. Nie zabrakło także atrakcji dla miłośników siatkówki.

Osoby, które lubią sporty nieco bardziej wyczynowe również znalazły cos dla siebie. W naszej gminie gościliśmy najlepszych sportowców z województwa lubelskiego w podnoszeniu ciężarów. GULKS NIEMCE zorganizował bowiem Mistrzostwa Województwa do lat 23 i seniorów, oraz Turniej o Puchar Wójta Gminy Niemce jak również Memoriał Kazimierza Ceglińskiego. Na koniec swój mecz ligowy rozegrali piłkarze GKS-u Niemce, którzy pewnie pokonali LUDWINIAK Ludwin 6-2. Dla najmłodszych przygotowaliśmy darmowe dmuchańce oraz słodki poczęstunek.

Wyniki sportowe:

Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej:

I miejsce: Zespół Mariol

II miejsce: Zespół Dzikie konie

III miejsce: Zespół Sprint

Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej:

I miejsce: Drużyna ze szkoły podstawowej w Niemcach

II miejsce: Drużyna ze szkoły podstawowej w Ciecierzynie

III miejsce: Drużyna ze szkoły podstawowej w Krasieninie

Podnoszenie ciężarów

Puchar Wójta Gminy Niemce dziewczęta:

I miejsce: Natalia Warsz ZSP Niemce

II miejsce: Zuzanna Baran ZSP Niemce

III miejsce:  Aleksandra Maj ZSP Niemce

Puchar Wójta Gminy Niemce chłopcy:

I miejsce: Jakub Gdula ZSP Niemce

II miejsce: Michał Tomczak ZSP Niemce

III miejsce: Krzysztof Tomczak SP Niemce

Memoriał Kazimierza Ceglińskiego kobiety:

I miejsce: Wiktoria Gierczuk AZS AWF Biała Podlaska

II miejsce: Klaudia Luterek Agros Zamość

III miejsce: Marlena Polakowska POM Iskra Piotrowice

Memoriał Kazimierza Ceglińskiego mężczyźni:

I miejsce: Damian Niedźwiecki AZS AWF Biała Podlaska

II miejsce: Mirosław Dobosz AZS AWF Biała Podlaska

III miejsce: Patryk Burda AZS AWF Biała Podlaska

Autor: Gmina Niemce
Powrót