Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

duża grupa widzów przed sceną
Opublikowane dn. 27-06-2023

Relacja ze Święta Gminy Niemce 2023

Rajd rowerowy, występy artystyczne, animacje dla dzieci oraz wiele, wiele więcej. Za nami kolejne Święto Gminy Niemce.

Czasem słońce czasem deszcz. Tak w skrócie można określić pogodę, która towarzyszyła nam podczas tegorocznych obchodów święta naszej gminy. Na szczęście, pomimo kapryśnej aury nasi mieszkańcy nie zawiedli i licznie gromadzili się by wspólnie celebrować ten wyjątkowy dzień. Do wspólnego świętowania zaprosił wszystkich wójt Krzysztof Urbaś.

Prawie 100 osobowa grupa miłośników rowerowych wycieczek wzięła udział w organizowanym przez wójta gminy Niemce rajdzie. Po dotarciu na metę na uczestników czekał ciepły posiłek oraz test wiedzy, w którym do wygrania były dwa rowery oraz atrakcyjne nagrody. 

Medale i puchary odebrali również sportowcy biorący udział w sobotnich zawodach strzeleckich o Puchar Wójta Gminy Niemce. Więcej informacji tutaj. 

https://www.niemce.pl/strona-glowna/aktualnosci/n,286690,v-zawody-strzeleckie-o-puchar-wojta-gminy-niemce.html

Podczas Święta poznaliśmy także laureatów loterii „Mieszkam w Gminie Niemce i tu płacę podatki". Nagrodę główną, w postaci bonu turystycznego o wartości 9 tys. zł, wygrał Dariusz Tytłak. Dwie nagrody pierwszego stopnia (telewizory Samsung po 2 250,00 zł) wylosowały panie Katarzyna Hołda i Iwona Pytka. W sumie rozdaliśmy 21 nagród o łącznej wartości blisko 30 tys. zł. Pełna lista laureatów tegorocznej loterii znajduje się na stronie: loteriapitniemce.pl

Święto Gminy Niemce to jedyna taka impreza w roku, na której integruje się cała społeczność naszej małej ojczyzny. Swoje talenty i dorobek artystyczny prezentują dzieci, młodzież i dorośli. Mieliśmy okazję podziwiać występy wokalno-taneczne dzieci z przedszkola w Niemcach. Później scenę przejęli nieco starsi artyści: Chór Męski Bas Canto oraz Orkiestra Dęta Gminy Niemce Brass Band. Ciekawą propozycję przedstawiła również grupa Chata Małolata Kids.

Dużym zainteresowaniem cieszył się występy tanecznej wizytówki Niemiec, zespołu Rythm - X, obchodzącego jubileusz 30-lecia. W efektownym widowisku swój kunszt zademonstrowały wszystkie grupy wiekowe działające w Studio. 

Wieczór należał do wykonawców muzyki dance. W taneczne rytmy wprowadził nas zespół Twoja Ex. Na zakończenie, licznie zgromadzonej publiczności swoje największe hity zaprezentował zespół Playboys.

Autor: Grzegorz Brzozowski
Powrót