Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Dekoracja medalem za długoletnie pożycie małżeńskie
Opublikowane dn. 14-09-2023

JUBILEUSZ ZŁOTYCH GODÓW W GMINIE NIEMCE

W sobotę, 2 września 2023 r. w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach odbył się Jubileusz Złotych Godów, zorganizowany dla par z terenu Gminy Niemce, które w ubiegłym roku obchodziły pięćdziesiątą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

To wyjątkowe święto rozpoczęła msza święta w intencji Jubilatów, odprawiona przez proboszcza parafii p.w. św. Ignacego Loyoli w Niemcach ks. Mirosława Skałbana.

Dalsza część uroczystości odbyła się w nowym budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach. Na początku uroczystości Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś w obecności Przewodniczącego Rady Gminy Niemce Marka Podstawki, Zastępcy Wójta Gminy Niemce Henryka Smolarza  oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Doroty Gajo, w imieniu Prezydenta RP wręczył medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” parom z naszej gminy, które przeżyły razem 50 lat.

Po dekoracji wzniesiono toast, odśpiewano tradycyjne „Sto lat” oraz wszyscy zostali poczęstowani okolicznościowym tortem. W części artystycznej Jubileuszu zaprezentowała się Gminna Orkiestra „Brass Band” oraz zespół ludowy Dysowiacy. Skoczne piosenki w wykonaniu zespołu ludowego  porwały do tańca większość uczestników tego wyjątkowego święta.

Wszystkim jubilatom życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Autor: Karwacka Dominika
Powrót