Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

muzycy na scenie
Opublikowane dn. 18-10-2023

Weekend wrażeń w Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemcach

W drugi weekend października (7 - 8.10.2023 r.) Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach przygotowała szereg wydarzeń, wśród których każdy mieszkaniec naszej gminy mógł znaleźć coś dla siebie.

W sobotę, 7 października w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemcach odbył się już po raz kolejny L’art Festiwal 2023 – Niemce bez granic. Mieszkańcy mieli okazję posłuchać nietuzinkowej muzyki. Na scenie wystąpiły zespoły takie jak : Zakuka, Faso Tomala, Colorful People i BAiKA.

Imprezie towarzyszyły warsztaty haftu z Klubem Twórców Ludowych w Niemcach oraz warsztaty kulinarne. Podczas festiwalu zostały również wręczone nagrody zwycięzcom konkursu ekologicznego „Eko-Sztuka” realizowanego z projektu „Dbaj I Chroń – Przyroda Potrzebuje Ciebie!”

W niedzielę, 8 października w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 odbyły się warsztaty szydełkowania z Klubem Twórców Ludowych w Niemcach oraz spotkanie autorskie z Olą Mae – pt. „Rowerowa pętla : z kotem Fryderykiem przez Europę”. Ola Mae to artystka z wieloma pasjami, która w środku pandemii zamieniła prestiżową pracę na pełny etat na rowerze. Jest laureatką Nagrody Dziennikarzy i Publiczności za festiwal Kolosy, a także autorką podcastu Projekt Cebula.

Dziękujemy wykonawcom oraz wszystkim, którzy zechcieli wspólnie spędzić ten weekend w Bibliotece.

Wydarzenie powstało dzięki współpracy z Fundacją MyEvergreen 

Autor: Grzegorz Brzozowski
Powrót