Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Kolejne wydarzenia kulturalne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemcach za nami.
Opublikowane dn. 02-11-2023

Kolejne wydarzenia kulturalne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemcach za nami.

W ostatni weekend października 2023 r. w ramach zadania realizowanego ze środków pochodzących ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w ramach programu 4.1. BLISKO – Biblioteka/Lokalność/Inicjatywy/Społeczność/Kooperacja/Oddolność w Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemcach odbyły się trzy wydarzenia.

W sobotę osoby zainteresowane rozwojem zdolności plastycznych uczestniczyły w warsztatach mozaiki „Ceramiczny obraz”. Jeszcze tego samego dnia odbył się koncert polskiego duetu muzycznego RAT KRU, który w swojej twórczości łączy gatunki takie jak: rave, techno, electropop i dub.

W niedzielę na scenie Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemcach wystawiony został spektakl Teatru Wojtka Kowalskiego pt. „Uwolnić słowa – miłość”. Sztuka podejmująca temat miłości zrealizowana została na podstawie tekstów Janusza Rudnickiego i Piotra Macierzyńskiego, z piosenkami Janusza Mielczarka.

Na scenie wystąpili Wojciech Kowalski (scenariusz i reżyseria) oraz Michał Pilarski (muzyka).

Całość spektaklu przeplatana była scenkami ukazującymi głównego bohatera w różnych etapach swoich doświadczeń miłosnych. Było przede wszystkim zabawnie, ale nie zabrakło nuty goryczy. Aktorstwo Kowalskiego i liryzm piosenek Mielczarka dały uczestnikom dużą dawkę humoru i wzruszenia.

Autor: Grzegorz Brzozowski
Powrót