Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Dyrektor szkoły w Nasutowie
Opublikowane dn. 21-11-2023

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nasutowie odznaczona medalem "Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Klimatu"

W piątek, 10 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie odbył się uroczysty Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Wzorem lat ubiegłych szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu", więc wydarzenie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

Oprócz społeczności szkolnej, na sali obecni byli również zaproszeni goście: Dyrektor Departamentu Edukacji Ministerstwa Klimatu i Środowiska Sergiusz Kieruzel, Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Proboszcz parafii w Nasutowie ks. Adam Buczyński, Dyrektor Gminnego Ośrodka Administracyjnego Szkół Anna Studzińska, Sołtys Nasutowa Mirosław Paradziński oraz przedstawiciel Towarzystwa Edukacji Patriotycznej im. K. Ziemskiego Andrzej Nowicki.

Podczas uroczystości upamiętniającej 105 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie zaprezentowali program artystyczny, składający się z wierszy i pieśni patriotycznych. W trakcie Apelu miało miejsce szczególne wydarzenie – Dyrektor Alina Gromaszek za wieloletnią edukację dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska została wyróżniona przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska specjalnym medalem „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Klimatu”. Dekoracji dokonał Dyrektor Sergiusz Kieruzel. Gratulujemy Pani Dyrektor i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Grzegorz Brzozowski
Powrót