Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

50 lat minęło
Opublikowane dn. 14-02-2024

50 lat minęło

Złote Gody to rocznica niezwykła tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To symbol miłości i wierności, dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. W sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach odbył się Jubileusz Złotych Godów, zorganizowany dla par z terenu Gminy Niemce, które w ubiegłym roku obchodziły pięćdziesiątą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

Obchody złotego jubileuszu rozpoczęła msza święta w intencji Jubilatów, odprawiona przez proboszcza parafii p.w. św. Ignacego Loyoli w Niemcach ks. Mirosława Skałbana. Druga część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach. Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Niemce Markiem Podstawką oraz Sekretarzem Gminy Iwoną Pulińską złożył jubilatom życzenia oraz wręczył, w imieniu Prezydenta RP medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Po dekoracji wzniesiono toast oraz odśpiewano tradycyjne „Sto lat”.  W części artystycznej jubileuszu na scenie zaprezentowała się Zuzanna Gajek, młoda artystka, laureatka wielu konkursów piosenki dziecięcej oraz zespół ludowy Dysowiacy. 

Wszystkim jubilatom, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.

Autor: Pijarski Mateusz
Powrót