Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

oficjalne przecięcie wstęgi
Opublikowane dn. 26-03-2024

Oficjalne otwarcie budynku biblioteki w Elizówce

17 marca 2024 r. to niezwykła data w historii Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach. W tym dniu odbyło się oficjalne otwarcie filii bibliotecznej w Elizówce.

Nowo powstały obiekt to piętrowy budynek o powierzchni ponad 450 metrów kwadratowych. Na regałach są już książki, które będą sukcesywnie uzupełniane. Jest też specjalne pomieszczenie, gdzie w ciszy można oddać się lekturze oraz stół bilardowy jako miejsce do integracji.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, której przewodniczył arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski. Po mszy wszyscy zgromadzeni udali się przed nowy budynek przy ul. Mirabelkowej 1 w Elizówce, gdzie na znak otwarcia obiektu symbolicznie została zerwana biało-czerwona szarfa. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli do sali konferencyjnej, gdzie odbyła się część oficjalna. Były przemówienia, gratulacje, podziękowania oraz wyjątkowy koncert grupy kameralnej Dolce Vita.

Filia w Elizówce będzie nie tylko miejscem gromadzenia literatury, w którym każdy może znaleźć wiedzę, inspirację i wsparcie, ale także centrum aktywności społecznej, edukacyjnej i kulturalnej dla wszystkich mieszkańców. Będzie łączyć wszystkich w poszukiwaniu wiedzy i rozwoju kultury.

Autor: Grzegorz Brzozowski
Powrót