Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

słup energetyczny wysokiego napięcia
Opublikowane dn. 27-03-2024

Kolejne miliony dla Gminy Niemce!

Szanowni Państwo informujemy, że Polskie Sieci Energetyczne S.A. po kilku latach planowania i projektowania przechodzą do realizacji zadania inwestycyjnego „S-0225 Rozbudowa stacji 400/110 kV Lublin Systemowa – Etap 2”. Z informacji, które uzyskaliśmy termin ogłoszenia postępowania przetargowego zaplanowano na przełom maja i czerwca br. Działania państwowej spółki na terenie naszej gminy będą miały wymierne efekty dla nas wszystkich.

W ramach tej inwestycji stacja przesyłowa, która znajduje się w Łagiewnikach zostanie rozbudowana i podłączona do linii 400 kV Chełm-Lublin Systemowa. 

Na rozbudowę infrastruktury energetycznej PSE S.A. pozyskało teren w Łagiewnikach o powierzchni ponad 3,3 ha. Jest to jeden z dwóch pozytywnych skutków tej inwestycji dla naszej gminy, ponieważ po zakończeniu rozbudowy właściciel obiektu będzie zasilał budżet Gminy Niemce podatkiem w wysokości kilku milionów złotych rocznie.

Drugim pozytywnym skutkiem zadania inwestycyjnego będzie zwiększenie przepustowości infrastruktury energetycznej naszej gminy, a co za tym idzie instalacje fotowoltaiczne mieszkańców nie będą ograniczane w oddawaniu wyprodukowanej energii do sieci.

Autor: Grzegorz Brzozowski
Powrót