Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

budynek szkoły w trakcie budowy
Opublikowane dn. 29-03-2024

Przegląd gminnych inwestycji w trakcie realizacji

Wraz z cieplejszymi promieniami wiosennego słońca prace na froncie inwestycyjnym Gminy Niemce przyspieszyły. W wielu miejscach trwają intensywne prace budowlane, mające na celu zwiększenie komfortu życia naszych mieszkańców. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

W miejscowości Zalesie dobiega końca gruntowna modernizacja 825 m drogi gminnej nr 106046L. W ramach przebudowy wylewana jest nowa nawierzchnia asfaltowa oraz ułożono zupełnie nowy chodnik z kostki brukowej. Na zadanie, którego koszt ma wynieść 1,1 mln zł gmina uzyskała dofinansowanie w kwocie 569 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W Jakubowicach Konińskich trwa rozbudowa szkoły podstawowej. W budynku zamontowano już okna oraz trwają prace przy instalacjach sanitarnych i elektrycznych. Podczas ostatniego konkursu, organizowanego w szkole w Jakubowicach Konińskich Wójt Krzysztof Urbaś wyraził nadzieję, że kolejny konkurs odbędzie się już w nowoczesnej auli, która zaplanowana jest w nowym skrzydle placówki. Przypomnijmy, przewidywana wartość tej inwestycji to ponad 28 mln zł, z czego aż 23,5 mln zł pozyskaliśmy z Programu Polski Ład.

Jeszcze nie tak dawno informowaliśmy o pierwszych wykopach pod budowę nowej szkoły w Nasutowie, a dziś zamknięta jest już pierwsza kondygnacja budynku oraz pojawiły się ściany kolejnej. Przewidywana wartość I etapu budowy to ponad 5 mln zł. Na ten cel gmina pozyskała z Programu Polski Ład 4,99 mln zł.

Ale nie tylko wielkie inwestycje są ważne. Czasem małe projekty są równie istotne dla naszych mieszkańców co milionowe zadania. Dzisiaj Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś spotkał się mieszkańcami Rudki Kozłowieckiej w sprawie skonsultowania zagospodarowania działki przeznaczonej na teren rekreacyjny dla sołectwa. Na placu w centrum miejscowości wkrótce zostanie wybudowana świetlica.

Autor: Grzegorz Brzozowski
Powrót