Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

komisja wyborcza przy stole
Opublikowane dn. 09-04-2024

Podsumowanie niedzielnych wyborów samorządowych.

W niedzielę, 7 kwietnia 2024 r. w całym kraju odbyły się Wybory Samorządowe. Do urn wyborczych, by wybrać władze samorządowe na kolejne 5 lat poszło ponad 10 tys. mieszkańców naszej gminy, co dało frekwencję na poziomie 61,06 % wszystkich uprawnionych do głosowania. Wybory we wszystkich 11 lokalach wyborczych przebiegały bez zakłóceń.

Ze względu na fakt iż liczba osób zameldowanych w gminie przekroczyła jakiś czas temu 20 tys., po raz pierwszy wybieraliśmy nie 15, a 21 radnych do rady gminy, a sam system głosowania został zmieniony na taki jaki mamy przy wyborach do Sejmu RP. Jednocześnie nasza gmina została podzielona przez komisarza wyborczego na nowe 4 okręgi wyborcze.

W niedzielę radnych gminnych, powiatowych oraz radnych do sejmiku województwa lubelskiego już wybraliśmy.

W nowej Radzie Gminy Niemce zasiądą:

 • DUDZIK Agata Elżbieta
 • GRUDA Marek Andrzej
 • JAŚKOWSKI Grzegorz
 • KOZIEŁ Piotr
 • LATEK Sławomir Zbigniew
 • ŁUCKA Artur
 • MAŁEK Andrzej
 • PANKOWSKI Piotr Robert
 • PAWLAK Renata Wiesława
 • PIEKARCZYK Emil Michał
 • PODSTAWKA Marek Krzysztof
 • PROKOPIUK Janusz
 • PRZYCHODZEŃ Jolanta Beata
 • RARAK Kamil (możliwa zmiana jeżeli w II turze zostanie wybrany na wójta)
 • SABA Ewa
 • STEFANIAK Aneta Katarzyna
 • SUCHODOLSKI Michał
 • URBAŚ Magdalena Edyta
 • WALKIEWICZ Paweł Piotr
 • WARDA Dariusz
 • WOŹNIAK Wojciech

Natomiast żaden z kandydatów na wójta nie uzyskał ponad 50% przewagi więc przy urnach spotkamy się jeszcze raz 21 kwietnia podczas II tury, w której w wyścigu o fotel wójta Gminy Niemce zmierzą się:

 • Kamil Rarak, na którego głosowało 3197 osób (32,17%)
 • Marian Golianek, który uzyskał 3067 głosów poparcia (30,86%)

Największa frekwencja w Gminie Niemce podczas niedzielnych wyborów była w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 8 w Krasieninie-Kolonii, która wyniosła 66,14%. Natomiast najmniej uprawnionych do głosowania pojawiło się w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 11 w Dziuchowie, gdzie frekwencja wyniosła 54,05%.

Autor: Grzegorz Brzozowski
Powrót