Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Strażacy biorący udział w zawodach
Opublikowane dn. 14-05-2024

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W ubiegłą sobotę na boisku przy ulicy Różanej w Niemcach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze zorganizowane przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Niemcach we współpracy z Gminą Wólka.

W zmaganiach wzięło udział 16 drużyn z gminy Niemce oraz 10 drużyn z gminy Wólka. Naszą gminę reprezentowało osiem drużyn męskich, trzy żeńskie oraz pięć  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (z grupą do lat 12).

Po oficjalnym przekazaniu meldunku przez Komendanta Gminnego Wojciecha Deleżucha o gotowości do przeprowadzenia zawodów, wójt gminy Niemce Marian Golianek powitał zgromadzonych gości, komisję sędziowską, wszystkie jednostki i drużyny pożarnicze oraz mieszkańców i sympatyków sportów pożarniczych. Warto zaznaczyć że zmagania strażaków oprócz stricte rywalizacji są doskonałym sposobem na integracje oraz sprawdzianem sprawności ratowników i sprzętu będącego na stanie jednostek.

Zawody rozpoczęły się sztafetą pożarniczą 7x50 m. Następnie strażacy ochotnicy przystąpili do najtrudniejszej części zmagań - ćwiczenia bojowego, podczas którego ośmioosobowe drużyny musiały zbudować jak najszybciej linię ssawną, linię główną oraz dwie linie gaśnicze, a następnie obrócić tarcze i przewrócić pachołki przy pomocy strumienia wody.

Po emocjonującej i wyrównanej rywalizacji najlepszą jednostką w grupie „A” (mężczyźni) została Ochotnicza Straż Pożarna z Krasienina, w grupie „C” (kobiety) pierwsze miejsce zdobyła Ochotnicza Straż Pożarna z Kawki. W Gminie Wólka w grupie „A” zwyciężyli druhowie z jednostki OSP Świdnik Duży Pierwszy.  Nad poprawnością przeprowadzonych zawodów czuwała komisja sędziowska, w której skład wchodzili funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie pod przewodnictwem dowódcy JRG 4 w Lublinie mł. bryg. Dariusza Pruszkowskiego oraz dowódcy JRG 3 W Lublinie mł. bryg. Marcina Sobolewskiego. Nagrody druhom i druhnom biorącym udział w zawodach wręczyli wójt gminy Niemce Marian Golianek w asyście Komendanta Gminnego Wojciecha Deleżucha oraz Prezesa ZOG ZOSP RP w Niemcach Krzysztofa Urbasia

Zwycięskie drużyny będą reprezentowały gminę Niemce na Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym.

Powrót