Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie grupowe z konkursu
Opublikowane dn. 15-05-2024

„Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.” - Roger Bacon

Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie gościł uczestników X Gminnego Konkursu Matematycznego „Mistrz matematyki”. W konkursie wzięło udział 20 uczniów klas trzecich i 1 uczennica z klasy drugiej z siedmiu szkół podstawowych z terenu gminy Niemce.

Uczestnicy tegorocznych zmagań zostali wyłonieni podczas eliminacji wewnątrzszkolnych. Konkurs, jak co roku, pokazał uczniom użyteczność matematyki w życiu codziennym, przybliżył wiedzę i umiejętności matematyczne, zachęcił dzieci do podejmowania i rozwiązywania zadań i problemów w oparciu o programowe wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji matematycznej oraz dostarczył radosnych przeżyć i zadowolenia z osiągnięcia sukcesu, a także zachęcił uczniów do poznawania zasad zdrowej rywalizacji. 

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać 30 zadań, o różnym stopniu trudności, w ciągu 60 minut. Konkurs przebiegł zgodnie z regulaminem. Wszyscy uczniowie reprezentowali bardzo wyrównany poziom wiedzy i umiejętności matematycznych, jednakże nie wszystkim udało się pokonać trudności podczas rozwiązywania zadań. 

Nagrody uczestnikom konkursu wręczył Wójt gminy Niemce Marian Golianek.

Wyniki konkursu

Mistrzem matematyki klas III w roku szkolnym 2023/2024 została uczennica SP w Dysie – Martyna Lewandowska, która uzyskała 55 pkt. na 60 możliwych. II miejsce zajął uczeń SP w Jakubowicach Konińskich – Bartosz Olesiuk. Ostatnie miejsce na podium zajął Bartłomiej Lipnicki ze SP w Niemcach. 

Komisja przyznała jedno wyróżnienie dla  Leona Zwojszczyka - ucznia SP w Krasieninie – który uzyskał 45 pkt.

Autor: Grzegorz Brzozowski
Powrót