Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Na zdjęciu grupa strażaków
Opublikowane dn. 21-06-2022

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

11 czerwca 2022 r. na płycie boiska w Krasieninie Kolonii po 2 letniej przerwie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze zorganizowane przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Niemcach. W zmaganiach wzięło udział 13 drużyn z gminy Niemce oraz 5 drużyn z Gminy Wólka. W naszej Gminie w zawodach wzięło udział osiem drużyn męskich, trzy żeńskie oraz dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.

Rywalizację rozpoczęła sztafeta pożarnicza 7x50 m, różnice punktowe między drużynami były niewielkie co gwarantowało emocje w kolejnej konkurencji.

Następnie strażacy ochotnicy przystąpili do najtrudniejszej części zmagań - ćwiczenia bojowego,  podczas którego ośmioosobowe drużyny musiały zbudować jak najszybciej linię ssawną,  linię główną oraz dwie linie gaśnicze,  a następnie obrócić tarcze i przewrócić pachołki przy pomocy strumienia wody.

Po bardzo emocjonującej i wyrównanej rywalizacji najlepszą jednostką w grupie „A” została Ochotnicza Straż Pożarna z Jakubowic Konińskich Kolonia, zaś w grupie „C” Ochotnicza Straż Pożarna z Kawki. Uznanie należy się również Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym z Nasutowa i Krasienina, za udział w zawodach. W gminie Wólka zwyciężyli druhowie ze Świdnika Dużego.  Nad poprawnością przeprowadzonych zawodów czuwała komisja sędziowska w której skład wchodzili  funkcjonariusze  Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie pod przewodnictwem mł. bryg. Tomasza Małaja.  Wręczenia nagród uczestnikom zawodów dokonał Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś oraz Komendant Gminny Wojciech Deleżuch. Zwycięskie drużyny w grupie A i grupie C będą reprezentowały naszą Gminę na Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych , które zostaną zorganizowane na stadionie miejskim w Bychawie, już niebawem bo 26 czerwca.

Gratulujemy zwycięzcom, życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym oraz dziękujemy Wszystkim za udział oraz sprawne przygotowanie  i bezpieczne przeprowadzenie zawodów. 

Autor: Gmina Niemce
Powrót