Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Wójt klękający przed Sztandarem Gminy Niemce
Opublikowane dn. 23-06-2022

Relacja z obchodów Święta Gminy Niemce 2022

Data 12 czerwca 2022 r. pozostanie na zawsze w pamięci mieszkańców Gminy Niemce. Tego dnia miała miejsce szczególna uroczystość. W ramach Święta Gminy Niemce obchodziliśmy zaległą, 30-tą rocznicę restytucji samorządu terytorialnego podczas, której odbyła się ceremonia nadania sztandaru naszej gminie.

Tegoroczne, wyjątkowe obchody Święta Gminy Niemce rozpoczęły się już o godzinie 8.00 uroczystą Sesją Rady Gminy Niemce, na której podjęto uchwały w sprawie ustanowienia sztandaru, insygniów władz Gminy Niemce oraz regulaminu ich używania i ceremoniału pocztu sztandarowego. Obrady otworzył Przewodniczący Rady Gminy Niemce Marek Podstawka. Wśród wielu znamienitych gości, samorządowców i naszych mieszkańców, zaproszonych na tę niecodzienną sesję, na sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach pojawili się również Poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman oraz poseł na Sejm RP Jan Łopata. Po przyjęciu wyżej wspomnianych uchwał obrady zakończono, po czym w asyście pocztów sztandarowych i Gminnej Orkiestry Dętej „Brass Band” wszyscy zgromadzeni przemaszerowali do kościoła pw. Św. Ignacego Loyoli w Niemcach. Tutaj, ks. dr Mirosław Skałban odprawił mszę świętą w intencji naszych mieszkańców oraz poświęcił sztandar i insygnia władzy Gminy Niemce.

Dalsza część uroczystości XXX-lecia restytucji samorządu odbyła się ponownie w sali biblioteki. W obecności pocztów sztandarowych i zaproszonych gości Przewodniczący Rady Marek Podstawka przekazał Wójtowi Gminy Niemce Krzysztofowi Urbasiowi akt nadania sztandaru oraz Sztandar Gminy Niemce. Następnie Wójt przekazał sztandar na ręce pocztu sztandarowego, w którego skład weszli Radni Kamil Rarak, Beata Zgierska i Magdalena Urbaś. Po prezentacji sztandaru, ponad dziewięćdziesięciu fundatorów wbiło symbolicznie gwóźdź w okolicznościowe tableau. Zgromadzonych na sali czekał jeszcze jeden miły akcent tej uroczystości. Panowie: Wojciech Deleżuch oraz Krzysztof Dariusz Barszcz zostali wyróżnieni przez Ministra Sportu i Turystyki brązowymi odznakami „Za Zasługi dla Sportu”. Oficjalnej dekoracji dokonał Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś w asyście Zastępcy Wójta Henryka Smolarza i Przewodniczącego Rady Gminy Niemce Marka Podstawki. Po zakończeniu części oficjalnej odbył się jeszcze panel dyskusyjny na temat samorządu w naszym kraju, który został rozpoczęty wykładem pana Leszka Zugaja nt. początków Gminy Niemce po transformacji w latach 90-tych ubiegłego wieku.

O godzinie 14.00, na placu przy ul. Różanej w Niemcach rozpoczęła się impreza plenerowa z okazji Święta Gminy Niemce 2022, którą krótkim wystąpieniem otworzył Wójt Krzysztof Urbaś. W części artystycznej, na początku sceną zawładnęły dzieci z Przedszkola Publicznego w Niemcach, które wspaniałymi piosenkami i tańcami wywołały uśmiechy i radość na twarzach licznie zgromadzonej publiczności. Tuż po ich występie Wójt wręczył medale i puchary zwycięzcom zawodów strzeleckich o Puchar Wójta Gminy Niemce, które odbyły się w sobotę, 11 czerwca 2022 r. na Gminnej Strzelnicy Osówka, a także w towarzystwie swojego zastępcy Henryka Smolarza i Przewodniczącego Rady Marka Podstawki przekazał wartościowe nagrody rzeczowe laureatom Loterii Promocyjnej pn. „Mieszkam w Gminie Niemce i tu płacę podatki”. W tej edycji nagrodą główną loterii był voucher wakacyjny o wartości 6 tys. zł.

W dalszej części artystycznej przed naszą publicznością zaprezentowały się dzieci i młodzież ze szkół podstawowych Gminy Niemce, Krzysztof Kowalczuk – gitarzysta rozwijający swój talent w Gminnym Ośrodku Kultury w Niemcach, Gminna Orkiestra Dęta „Brass Band” oraz Studio Tańca Nowoczesnego RYTHM-X.

Kulminacją obchodów święta naszej gminy były wieczorne koncerty zespołów Colombo i Navis oraz wspaniałe show gwiazdy wieczoru, czyli grupy Defis.

Święto Gminy Niemce 2022 przeszło do historii, a my zapraszamy na kolejne już za rok.

Autor: Gmina Niemce
Powrót