Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

korowód wieńców w deszczu
Opublikowane dn. 23-09-2022

Dożynki Wojewódzkie 2022 – deszczowe święto plonów w Radawcu

W niedzielę, 11 września 2022 r., na Lotnisku Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu Dużym (gm. Konopnica) odbyły się Dożynki Wojewódzkie 2022, które organizowane były przez Starostwo Powiatowe w Lublinie, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Centrum Spotkania Kultur.

Niestety, pogoda tego dnia nie rozpieszczała. Uroczystości rozpoczęły się od korowodu wieńców, który podążał w stronę sceny w strugach deszczu. Oczywiście w korowodzie nie mogło zabraknąć przedstawicieli z Gminy Niemce. W skład naszej delegacji weszli Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Radny Piotr Pankowski  oraz wykonawcy dwóch wieńców, które na dożynkach w Zalesiu zostały wybrane do reprezentowania naszej gminy, czyli przedstawicieli Koła Gospodyń Wiejskich z Baszek i Nasutowa.

Ogromny teren lotniska sportowego został wypełniony straganami z różnych zakątków naszego województwa, na których prezentowano lokalne produkty. O zainteresowanie namiotem promocyjnym Gminy Niemce zadbały wcześniej wspomniane Koła Gospodyń Wiejskich z Baszek i Nasutowa.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięty został Konkurs pt. „Najpiękniejsza Posesja Powiatu Lubelskiego”. Jest on organizowany tradycyjnie od wielu lat, a jego celem jest podniesienie walorów estetycznych i ogólnego wyglądu Powiatu Lubelskiego, zmotywowanie mieszkańców do utrzymania porządku i czystości na terenie swoich posesji oraz propagowanie działań proekologicznych. Pragniemy poinformować, że I miejsce w kategorii „Zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna” zdobyła posesja Pani Lidii Gromek z Dysa. Serdecznie gratulujemy.

O dobry nastrój zgromadzonej publiczności zadbali zaproszeni goście: Cookies Band, DEJW coraz Dawid Kwiatkowski. Gwiazdą wieczoru był Zespół Wilki.

Autor: Gmina Niemce
Powrót