Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Na scenie przedstawienie w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich z Elizówki
Opublikowane dn. 06-12-2022

Spotkanie Integracyjne Kół Gospodyń Wiejskich

Są pomysłowe, pełne zapału i aktywnie działają na rzecz swoich lokalnych społeczności. Organizują festyny, imprezy dla dzieci i dorosłych, pokazy kulinarne, szkolenia i spotkania tematyczne. Aby wymienić się swoimi doświadczeniami Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy wzięły udział w Spotkaniu Integracyjnym, które z inicjatywy naszych władz gminnych odbyło się 26 listopada w Sali Konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach.

W spotkaniu wzięły udział członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Niemiec, Baszek, Boduszyna, Ciecierzyna, Dysa, Elizówki, Jakubowic Konińskich, Kawki, Krasienina, Nasutowa, Osówki, Pólka, Rudki Kozłowieckiej, Woli Niemieckiej i Zalesia oraz członkowie Stowarzyszenia Społeczna Inicjatywa Krasienina i Okolic im. Ireny Kosmowskiej.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania działalności kół, która jest naprawdę imponująca. Uczestnicy spotkania mogli je podziwiać dzięki okolicznościowym wystawom i projekcjom zdjęć dokumentujących działalność kół. Były również występy na żywo: recytacje wierszy i prezentacja skeczu kabaretowego “Ciotka z Ameryki” w wykonaniu KGW w Elizówce.

Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Zastępca Wójta Henryk Smolarz oraz Przewodniczący Rady Gminy Niemce Marek Podstawka złożyli gratulacje kołom w związku z ich działalnością i wręczyli dyplomy i nagrody pieniężne dla kół, które brały udział w Dożynkach Gminy Niemce Zalesie 2022. Specjalne podziękowania za zaangażowanie podczas tegorocznego święta plonów otrzymali również starostowie dożynek - Barbara Małek i Tadeusz Dziedzic.

W części artystycznej spotkania zaprezentowały się wyrosłe na działalności Kół Gospodyń Wiejskich w Dysie i Ciecierzynie zespoły: “Dysowiacy” i “Ciecierzyn”. Na zakończenie do tańca zagrała “Kapeła spod Lublina”, a zabawa potrwała do późnych godzin wieczornych.
Autor: Gmina Niemce
Powrót