WIELKOŚĆ
Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Płać podatki tu gdzie mieszkasz i...

Aktualności

Płać podatki tu gdzie mieszkasz i wspieraj rozwój swojej gminy

Płać podatki tu gdzie mieszkasz i wspieraj rozwój swojej gminy

21.01.2020

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Gminy Niemce, zbliża się ku końcowi pierwszy miesiąc 2020 roku. Pierwszy cztery miesiące każdego roku to okres składania w urzędach skarbowych rocznego zeznania podatkowego PIT. Przy tej okazji Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś zwraca się z prośbą do nowych mieszkańców naszej gminy, aby swoje zeznanie podatkowe (PIT) złożyli w Drugim Urzędzie Skarbowym w Lublinie, a jako miejsce zamieszkania wskazali Gminę Niemce.

Gmina Niemce jest jedną z najszybciej rozwijających się gmin w Powiecie Lubelskim. W 2013 roku liczba mieszkańców przekroczyła 18 tys., a obecnie zbliża się do 19,5 tys. Zdajemy sobie sprawę, że mieszka tu znacznie więcej osób, które korzystają z infrastruktury i mają oczekiwania co do jej rozbudowy. Każdy z nas chce by okolica, w której mieszka, miała nowe drogi wraz z wygodnymi chodnikami i oświetleniem, marzy o nowoczesnych szkołach i obiektach sportowych, o kolorowych placach zabaw dla dzieci, czy nowych świetlicach. Wszystkim nam zależy na bezpieczeństwie, pięknym otoczeniu i rozwoju naszej gminy, ale aby spełnić te oczekiwania potrzebne są fundusze, które w prawie 50% nasza gmina pozyskuje z podatku dochodowego od osób fizycznych – PIT.

Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś zwraca się zatem z prośbą do mieszkańców, którzy nie są jeszcze zameldowani w naszej gminie, aby swoje zeznanie podatkowe (PIT) złożyli w Drugim Urzędzie Skarbowym w Lublinie, a za miejsce zamieszkania wskazywali Gminę Niemce. Nie wiąże się to z obowiązkiem zmiany meldunku, a co za tym idzie wymianą dokumentów czy ponoszeniem dodatkowych kosztów, ale dzięki temu ok. 37% odprowadzonego podatku wróci do nas w postaci nowej drogi czy chodnika.

Aby zachęcić Państwa do rozliczania podatku w naszej gminie, jak również docenić tych mieszkańców, których podatek już zasila budżet gminy, planujemy z dniem 16 marca wystartować z czwartą edycją Loterii Promocyjnej p.n. „Mieszkam w Gminie Niemce i tu płacę podatki”.

Loteria skierowana będzie do wszystkich mieszkańców* naszej gminy, którzy rozliczą się z podatku dochodowego za rok 2019 w Drugim Urzędzie Skarbowym w Lublinie, wskazując Gminę Niemce, jako miejsce zamieszkania. Wśród osób, które w okresie od 16 marca do 8 maja b.r. zgłoszą się do udziału w loterii, zostaną rozlosowane cenne nagrody o łącznej wartości blisko 15 tys. zł!

W tym roku nagrodą główną w Loterii będzie Bon Wakacyjny o wartości 4500 zł do wykorzystania w biurze podróży. Na uczestników czeka także:

  • Laptop HP 15 Ryzen 3-3200/16GB/480/Win10 o wartości 2 199 zł
  • Telewizor Samsung 55" Smatr TV 4K UHD UE55RU7172 o wartości 1 949 zł
  • 3 smartfony Xiaomi Redmi 8 4/64GB o wartości 699 zł każdy
  • 4 głośniki bezprzewodowe bluetooth JBL Charge 4 o wartości 579 zł każdy
  • 7 ekspresów do kawy KRUPS Nescafe Dolce Gusto Piccolo o wartości 199,99 zł każdy

grafika

 

UWAGA - w Loterii nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora, Urzędu Gminy Niemce, pracownicy podległych mu jednostek organizacyjnych gminy, radni gminy, sołtysi oraz członkowie najbliższych rodzin wyżej wymienionych (pod pojęciem członków najbliższej rodziny rozumie się: wstępnych, zstępnych, rodzeństwo, małżonków oraz osoby w stosunku przysposobienia).

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90