Jesteś na: AKTUALNOŚCI GULKS Niemce: 5 złotych 3 srebrne i 1...

Aktualności

GULKS Niemce: 5 złotych 3 srebrne i 1 brązowy!

10.02.2020

To dorobek medalowy sztangistów GULKS Niemce na rozegranych w Biłgoraju, Otwartych Mistrzostwach Województwa LZS w podnoszeniu ciężarów. Turniej, w którym wzięło udział 90 zawodników z 10 klubów województwa, odbył się w dniach 7-8 luty w hali sportowej OSiR w Biłgoraju.

W kategorii junior złoty medal wywalczyła Karolina Targońska ZSP Niemce, która w kategorii wagowej do 71 kg ustanowiła swój rekord życiowy - 113 kg. Jej koleżanki klubowe również powróciły z medalami. Magda Targońska (ZSP Niemce) w kategorii wagowej do 55 kg wywalczyła medal srebrny, ustanawiając swój rekord 73 kg. Również srebro wywalczyła Natalia Wypart (ZSP Niemce), startując w kategorii do 64 kg, uzyskała wynik w dwuboju 106 kg. Junior Medalista Mistrzostw Polski Patryk Dziuba (ZSP Niemce) wywalczył medal srebrny. W kategorii wagowej do 102 kg uzyskał wynik w dwuboju 256 kg. W kategorii wiekowej junior młodszy klub reprezentowało 4 zawodników. Złote medale wywalczyli: Konrad Budzyński (ZSP Niemce), który w kategorii wagowej do 73 kg ustanowił swój nowy rekord 133 kg., oraz Michał Tomczak (ZSP Niemce). w kategorii wagowej 81 kg w dwuboju osiągnął wynik 130 kg. Medal brązowy wywalczył Igor Gąsior (LCKZiU), który w kategorii wagowej +102 kg z wynikiem 173 kg, ustanowił swój nowy rekord życiowy. W tej samej kategorii wagowej i wiekowej miejsce V z wynikiem 135 kg zajął Kacper Grabowski (ZSP Niemce).

Wspaniały występ odnotowały również młodziczki GULKS Niemce. Natalia Warsz (ZSP Niemce) i jej siostra Klaudia Warsz (z klasy 6  SP w Ostrówku), stanęły na najwyższym stopniu podium. Natalia , startując w kategorii wiekowej do lat 15 oraz w kategorii wagowej do 49 kg, uzyskała w dwuboju rekord życiowy - 70 kg. Natomiast Klaudia w kategorii wagowej 55 kg uzyskała wynik 50 kg (rekord życiowy).