Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Oficjalne otwarcie fabryki Varroc...

Aktualności

Oficjalne otwarcie fabryki Varroc Lighting Systems w Niemcach

Oficjalne otwarcie fabryki Varroc Lighting Systems w Niemcach

28.02.2020

Światowy lider w produkcji lamp samochodowych Varroc Lighting Systems oficjalnie otworzył nowoczesną fabrykę w Niemcach. W lampy tej firmy wyposażone są m.in. Volkswageny, Audi, Bentleye, Fiaty, Jaguary i Tesle.

W uroczystości z tej okazji, która odbyła się w środę 26 lutego 2020 r. udział wzięli przedstawiciele najwyższego kierownictwa firmy -  Stephan Vedie, prezes i dyrektor generalny VLS,  Tarang Jain dyrektor zarządzający VLS oraz Artur Grudzień dyrektor fabryki w Niemcach. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz państwowych, regionalnych jak i lokalnych. Wspólnie z kierownictwem firmy, uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Senator Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Stanisławek i Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś.

Po krótkiej części oficjalnej gospodarz obiektu Dyrektor Artur Grudzień oprowadził gości po fabryce przedstawiając między innymi system Przemysł 4.0 organizujący komunikację online w procesach produkcji, w czasie rzeczywistym.

Nowoczesna, zrobotyzowana fabryka, zajmująca 25 tys. metrów kwadratowych powierzchni rozpoczęła produkcję już w listopadzie ubiegłego roku. Obecnie linia produkcyjna zakładu, zatrudniającego 170 osób  wytwarza 6 tysięcy lamp tygodniowo - są to reflektory do citroena jumpera. Wkrótce będą tutaj produkowane także lampy do samochodów opel vivaro i peugeot expert. W planach jest również praca nad projektem skomplikowanej i pełnej elektroniki inteligentnej lampy dla Volkswagena.

Jak do tej pory firma Varroc zainwestowała w Niemcach 54 mln euro. Pełne rozmachu plany nad zwiększeniem produkcji fabryki wymagają znacznego zwiększenia liczby pracowników. Do końca roku zakład zamierza zatrudniać blisko 400 osób.

Poniżej zamieszczamy linki do stron z ofertami pracy w Varroc  Lighting Systems:

https://pracodawcy.pracuj.pl/varroc-lighting-systems-sp-z-o-o,370066/oferty-pracy

https://varrocjobs.pl/
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90